Proměna secesního bytu

27.08.2021
> Byt před proměnou
> Byt před proměnou

Varianta A

Proměna bytu na 3+kk s pracovnou nebo dětským pokojem.
Dispozice pode návrhu architekty.

Varianta B

Proměna bytu na 2+kk s pracovnou.
Dispozice podle mého návrhu.


Varianta A

Vizualizace a návrh interiéru vytvořený ve spolupráci s architektou Ing. arch. Katarínou Greco. Cílem varianty A bylo vytvořit z bytu 2+kk byt 3+kk s pracovnou nebo dětským pokojem. Větší místnost rozdělila architekta na 2.

V bytě je málo světla. Architektka chtěla stěny z mléčného skla. Místo toho jsem navrhla velká okna, nad dveřmi, které propustí více světla. Ve zdech, vysokých cca 3 m, je na to místo. Navíc to umožnilo použít posuvné dveře do pouzdra, které nejen skvěle vypadají, ale hlavně šetří místo.

Ložnici odděluje od pracovny prosklená stěna na míru s posuvnými dveřmi. Tenké bílé lišty dodávají secesní noblesu a přitom nepůsobí rustikálně.

Minimalistická kuchyňská linka. Nahoře dýhované skříňky, dole bílé lakované. Pracovní a zádová deska bílý technostone nebo kompaktní deska s bílým jádrem. Dole zkosená dvířka místo úchytek. Vrchní skříňky TIP ON. Z leva dřez, myčka, varná deska a skříňka. 

Monoblok bílý lak. Skříně vyšší, než zbytek kuchyně kvůli úložnému prostoru. Lednici jsem prohodila s úzkou výsuvnou spíží. Lednice v rohu by byla špatně přístupná. Buď by se nedaly otevřít pořádně dveře, nebo by se musely otevírat doleva. 

Pokoj

Na stěně za sedačkou stěrka a designové zrcadlo.

Ložnice

V ložnici dlouhé závěsy, kterými se dají zatemnit dveře a prosklená stěna.

U zadní stěny bílá vestavná skříň s posuvnými dveřmi. 


Pracovna

Koupelna

Malá skříňka s umyvadlem na desku vedle sprchového koutu. Baterie zabudovaná do zdi šetří prostor a skříňku nebude ničit vodní kámen stékající po baterii. Oválné zrcadlo se skleněnou poličkou. Nad umyvadlem a sprchovým koutem podhled o stejné hloubce jako zídka za wc a na ní umístěná skříňka s nikou. V podhledu zabudované bodovky. Dá se tam schovat také průtokový ohřívač, který by se připojil k trubkám vedeným ve zdi. Obklad je Rako série BOA 

Předsíň


Varianta B

Varianta B podle mého návrhu je vhodná pro manažery, mladé bezdětné páry, nebo lidi s odrostlými dětmi. 
Tato cílová skupina preferuje bydlení v blízkosti centra města.

Většinu času tráví lidé v obývacím pokoji a v kuchyni. Mým cílem proto bylo přesunout obývák do větší "nejhezčí" části bytu a navrhnout, prostornější, praktičtěji uspořádanou kuchyň. 

Velkou výhodou je, že hlavní průchod bytem nevede kolem varné zóny, což nebylo ve verzi A optimální.  

Průchozí je nyní pracovna. Ta je menší, ale s větším stolem a skříňkou na knihy, šanony a další pomůcky vedle dveří. Za psacím stolem šatní skříň. 

Ložnici od pracovny dělí posuvná stěna ze stejných dveří jako šatní skříň. Proti posteli se vešla praktická komoda. 

Koupelna

V této verzi je větší sprchový kout s posuvnými dveřmi "do niky", nebo může být jen zástěna walkin bez dveří. Pračka (případně i sušička) je schovaná v jedné ze skříní v předsíni, která s koupelnou sousedí. Přívod vody tedy nebude problém. Zbytek je stejný jako ve variantě A.


Po rekonstrukci se vyplatí nový majetek poistit, aby jste si byli jistí, že o jeho hodnotu nepřijdete.

Líbí se Vám moje práce?

Ráda navrhnu Váš dům, byt nebo třeba jeden pokoj a zpracuji jeho 3D vizualizaci. Zavolejte mi na tel. 774 642 600 nebo napište.