Pokojíky pro školáky

29.03.2022

Zadání

Návrh interiéru dvou pokojíků pro devítiletou slečnu a jedenáctiletého kluka. Pokojíky jsou velké jen 10 m2 (4,2 x 2,4 m), takže bylo třeba využít každý centimetr, aby vzniklo dost úložných prostor. Na zemi už je položená nová podlaha a děti si také vybraly barvy na stěny.

Pokojík pro dceru

Slečna je spíše romantička, má ráda zvířata a hraje si s Littlest Pet shop. Často něco maluje a vytváří, hraje na flétnu a kytaru. Potřebuje takové ukládací prostory, aby se jí pokoj co nejlépe a nejjednodušeji udržoval s minimem otevřených skříněk. V pokoji je třeba zachovat nový psací stůl. 

Barevný koncept

"Klidný" světlý dřevodekor v kombinaci s bílou nebo velmi světle šedou 

Šeříková stěna
Šeříková stěna

Většina nábytku vyrobená z lamina bílé nebo světle šedé barvy. Postel, stolové desky a otevřené police v dřevodekoru. Se stěnou šeříkové barvy ladí tón v tónu závěsy s jemným vzorem. Na levé straně vysoké zavřené skříňě hl. cca 40 cm na oblečení, pod nimi dvě řady zásuvek na různé sběratelské poklady. Vedle jedna částečně otevřená skříň na knížky, věci do školy "petšopáky" a další hračky, které si bude chtít slečna vystavit. Otevřená skříň se může doplnit pěknými krabicemi. "Kosmetický" stoleček s kulatým zdobeným zrcadlem, bude sloužit také jako noční stolek nebo další plocha na tvoření. Za postelí "peřiňák" se sklopným víkem. 

Pracovní stůl z Ikei pod oknem, vedle hluboká šatní skříň 80 - 90 cm (podle prostoru vedle trubek od topení). 

Postel naproti dveřím, nad ní mohou být další skříně nebo obrázky.

Pokoj je orientován na jih. Jako stínění doporučuji ponechat horizontální žaluzie a doplnit je světle šedými nebo šeříkovými závěsy, které přes den mohou být stažené sponou nebo stuhou "jako na zámku". 

Doporučené vybaveníPokojík pro syna

Syn má rád moderní design, je velký fanoušek x-boxu - hry Fortnite. Ale zajímá ho také vesmír a sport. Má také poměrně hodně Lega, se kterým si ještě docela hraje a potřebuje ho někam uložit. Některé stavebnice Lega by si určitě i rád vystavil.

Barevný koncept

Světlý dřevodekor v kombinaci s modrošedou monumentální nebo arktickou šedou unibarvou.

Na pracovní stůl na míru do oblouku navazuje otevřený regál na učebnice s šedou zádovou deskou a skříňová stěna hluboká 40 cm, zakončená šatní skříní standardní hloubky 60 cm. Vede ní před vystouplou stěnou ješte skříňka šířky 30 cm hluboká 21 cm s věšáky a poličkami. Nad pracovním stolem další otevřený regál, pod ním led pásek. Skříně se závěsy mají "TIP ON"otevírání, zásuvky zafrézovanou úchytku. 

Z leva na stůl navazuje peřiňák, který bude sloužit také jako noční stolek. Postel se dvěma zásuvkami a regál, s koši IKEA na stavebnice lega a další drobné hračky.