Dřevo v živém interiéru

23.07.2020

Dřevo je přirozeně krásný živý materiál, má své kouzlo a duši. Příjemně voní, není nikdy chladné na dotek, zvyšuje pocit tepla a navíc je ekologické. 

Dřevo působí harmonicky, ať už je v interiéru, na zahradě, terase nebo kolem bazénu. Dřevěný interiér a nábytek se svými typickými suky nebo prasklinami je originální a čím dál více oblíbený. Inspiraci najdete ve stylu Čistá příroda.

Designové dřevěné jídelní stoly

Dřevěné závěsné svítidlo v industriálním stylu

Podle Feng sui dřevo představuje kreativitu, svobodu, uvolněnost, zvědavost, rozhodnost, přizpůsobivost, originalitu a soucit. Podporuje regeneraci a léčení. V pracovně dodá zklidnění a úlevu především pro oči. Patří k východu a jihovýchodu, jaru, ránu a je zástupcem jangu. Hodí se hlavně do obytných místností, kde se setkávají lidé. Nehodí se do jídelny, protože snižuje chuť k jídlu (stejně jako modrá barva). Také lidé se sklony ke vzteku by dřevo měli omezit. 

Dřevo v interiéru

Ze dřeva mohou být rámy oken, interiérové i vchodové dveře, podlahy, schodiště, terasy, obklady stěn, nábytek, dekorace, a dokonce i nádobí a svítidla. Všechny tyto předměty skvěle kombinují luxus, komfort, funkčnost a estetiku a dodávají interiéru příjemnou atmosféru.

Dřevěná stolní lampa s látkovým stínidlem
> prohlédni na e-shopu

Luxusní a originální

Z tvrdých nebo exotických dřevin se tradičně vyrábí klasický luxusní nábytek. 

V moderním interiéru vytvoříte kombinováním dřeva s kovem, sklem nebo betonem úžasné originální prvky. Stolová deska ze surového dřeva s přiznanou kůrou nebo pařez jako odkládací stolek se přirozeně stanou hvězdou Vašeho interiéru a vtisknou mu nezaměnitelný ráz. Nebojte se ani poškozeného dřeva. Každý suk nebo cestičky po červotoči mu mohou dodat na originalitě.

Do kuchyně se hodí tvrdší druhy dřevin buk, dub nebo třešeň. Obzvlášť tady záleží na kvalitě povrchové úpravy. Kuchyňská pracovní deska bude praktičtější ze spárovky. Pro současný kuchyňský nábytek z masivu je typické používání mořidel a laků, které zanechávají viditelnou kresbu dřeva.

Dubová jídelní židle s potahem ze 100% bavlny
> prohlédni na e-shopu

Přírodní dubové křeslo, také v provedení s bílým čalouněním.
> prohlédni na e-shopu

Nadčasová krása

Každá z dřevin má svůj nezaměnitelný vzhled a charakter. Při výběru dřeva je důležitá jeho barva, kresba, původ dřeviny, textura, ale i jeho chování v průběhu let. 

Buk
Buk

Buk má světle hnědou až narůžovělou barvu a jemnou pravidelnou kresbu. Patří k nejpoužívanějším dřevinám na výrobu nábytku nebo interiérových dveří.
Dobře se obrábí, moří a lepí.

Dub
Dub

Dub je jednou z nejoblíbenějších dřevin s osobitou kresbou a širokým a stejnoměrně hnědě zbarveným jádrem. Výborný materiál na nábytek, dveře, podlahy, terasy i stavební prvky. Dobře se lepí i moří a je odolný vůči škůdcům 

Ořech
Ořech

Ořech má velmi výraznou kresbu, šedobílou barvu, občas se žlutými skvrnami, jádro je zpravidla tmavohnědé. V průběhu času "zlátne". Dobře se obrábí, ohýbá, soustruží i řeže. Používá se na obklady a dýhy.

Třešeň
Třešeň

Třešeň má nápadné letokruhy ve smetanově narůžovělé až žluté barvě, jádro je červenohnědé, na vzduchu časem mění svůj odstín. Používá se v nábytkářství i v uměleckém truhlářství a při výrobě dekorativních předmětů.

Smrk
Smrk

Smrk má smetanovou barvu s výraznými letokruhy. Hodí se jako stavební materiál i pro výrobu nábytku, především severského, selského a rustikálního stylu.
Snadno se zpracovává, moří i barví.

Borovice
Borovice

Borovice má výraznou "rovnou" kresbu. Využívá se na výrobu oken a dveří, je vhodná i na výrobu masivního nábytku. V porovnání se smrkovým dřevem se hůře moří a lepí.
Časem mění odstín barvy.

Merbau
Merbau
Bambus
Bambus

Exotické druhy dřevin nabízejí zcela originální zbarvení od tmavě červených po zlatohnědé tóny v atraktivní a nezvyklé struktuře a kresbě letokruhů. Dřeviny jako merbau, teak či bambus vynikají velkou tvrdostí a odolností. 

Bambus lze použít i v koupelně, protože výborně odolává vlhkosti a je velmi pružný.