Grilovačka na balkónu

18.04.2020

Venkovní letní posezení a nenapodobitelnou chuť masa připraveného na dřevěném uhlí si můžete užít i na terase nebo balkonu. Aby Vám domácí grilovací párty nic nezkazilo, chce to vybrat správný gril, kterým nevykouříte sousedy, ani nepodpálíte dům.

Grilování na dřevěném uhlí bez kouře

Můj favorit v grilovacích vychytávkách

Gril na dřevěné uhlí Power gril PARTY TIME od českého výrobce Tescoma nepříjemně nekouří, protože šťáva z jídla nekape do rozpálených uhlíků v zásobníku, ale do nerezové nádoby. Zásobník na uhlí je totiž díky speciální konstrukci při grilování uzavřen poklopem.

Rychlé a rovnoměrné grilování

Už za pět minut po zapálení můžete grilovat. Integrovaný výkonný turboventilátor vhání vzduch do zásobníku dřevěného uhlí, a tím výrazně zvyšuje účinnost grilu. Horký vzduch je přitom rozváděn po celé ploše grilovacího roštu a jídlo se tak rovnoměrně propeče. Plynulým nastavením otáček turboventilátoru se při grilování dá navíc regulovat teplota. 

Snadné doplnění dřevěného uhlí

Dřevěné uhlí se doplňuje odnímatelnou středovou částí unikátního grilovacího roštu, takže nemusíš přerušit grilování, abys sundal rozpálený rošt a uhlí doplnil.  

S přenosným grilem Power gril PARTY TIME je grilování čisté, voňavé, snadné a rychlé. 

Hodí se nejen na zahradu a balkon, ale i do kempu, na piknik nebo na pláž.

> prohlédnout gril na e-shopu

Co ještě oceníte?

  • pohodlné přenášení roštu pomocí ergonomických úchytů
  • praktické kleště pro přemístění středu roštu, které jsou součástí balení
  • snadnou údržbu a čištění s možností mýt všechny nerezové části v myčce
  • malé rozměry a perfektní skladnost

Grilovací nářadí

Grilování s digitální termosondou a apkou

Když oželíte chuť jídla, kterou mu dává roštování na dřevěném uhlí, pro městské grilování na balkonu nebo terase se hodí elektrické a při dodržení bezpečnostních podmínek také plynové grily.

Na speciálním grilu Weber Pulse můžete grilovat i v zimě v kuchyni.

Je vybaven digitální termosondou iGrill, kterou propojíte pomocí bluetooth s chytrým telefonem. Při grilování pak můžte využívat různé zajímavé aplikace, nebo se o své grilovací úspěchy podělit s přáteli na sociálních sítích.

Vnitřní části grilu jdou snadno vyjmout a umýt v klasické myčce na nádobí.

> více o grilu

> další elektrické grily Weber 

Malý, nenáročný, ale přesto výkonný gril

Pro občasnou grilovačku na balkoně se hodí taky cestovní plynový gril Weber Go-Anywhere. Přestože je to malý gril, překvapí slušným výkonem a grilovací plochou porcelánem smaltovaného litinového roštu o rozměru 42 x 26 centimetrů. 

Teplota se při grilování jednoduše reguluje a přizpůsobuje potřebám připravovaného jídla plynule nastavitelným ventilem hořáku.

Hlavní přednostní Go-Anywhere ale není ani výkon ani velikost grilovací plochy, ale jeho skladnost a hlavně mobilnost. Než vyrazíte na cesty, stačí sklopit kovové nožky, kterými gril zajistíte, popadnete ho za madlo a můžete vyrazit na cesty.

> více o grilu

> více plynových grilů Weber


Další tipy na grily

Rady od hasičů na závěr

  • Každý gril musí stát na rovném povrchu, jinak hrozí pád, popáleniny nebo dokonce požár. Jestli máš na balkoně hrbolatou podlahu, raději se do akce nepouštěj.
  • Pozor na hořlaviny nablízku jako třeba suché květiny v truhlíku.
  • V blízkosti plynového grilu nekuř! 
  • Plynová láhev nejde dohromady s přímým sluncem. Jestli na balkoně nemáš pro gril místo ve stínu, plyn určitě nebude to pravé.