Kov v živém interiéru

02.03.2020

Charakteristickými znaky moderního interiéru jsou štíhlé linie a stylová čistota. Kovové prvky ohýbané do rozmanitých tvarů zaujmou svou originalitou, jednoduchostí a elegancí.

Kovové konstrukce mohou být díky tvárnosti a ojedinělým fyzikálním vlastnostem velice tenké a přesto jsou dostatečně pevné i odolné. 

Protiklady se přitahují

Současné trendy vítají neotřelé kombinace, takže žádné zábrany a dopřejte si doma trochu toho kovového lesku. Obzvlášť v kontrastu s dřevem, látkou, sklem nebo kamenem působí kov zajímavě v moderních prostorách i tradičních interiérech. 

Hodí se všude

Do industriálního bytu se hodí čisté železo, hliník nebo černá ocel. Nerez, chrom nebo nikl, často v kombinaci se sklem, dodá šmrnc moderním místnostem. Kovy jako zlato, mosaz nebo měď patří do teplejších tónů a uplatní se nejlépe v klasických interiérech, kde podtrhují dojem luxusu. Atmosféru rustikálně zařízených domů či chalup skvěle dotváří kovové prvky s patinou, opotřebovaným a místy i zrezivělým vzhledem.

Sluší svítidlům, bytovým doplňkům a dekoracím

Neobyčejné a funkční doplňky z kovovu jako svícny, stojany na květiny, stojany na víno, věšáky nebo police dnes frčí. Chybu neuděláte, ani když se přikloníte ke kovu při výběru svítidel. Tento materiál se skvěle doplňuje se světlem či ohněm. 

Osobitý a trendy, ale s mírou

Kovové prvky dokážou podtrhnout osobitost každého interiéru. Jednou celý prostor jemně doladí, jindy s plnou parádou převezmou roli dominantního doplňku. Jestliže používáte kov s rozmyslem, můžete si vytvořit velmi trendy obydlí. Přemíra kovu však může proměnit prostor na chladný a sterilní.