Pokoj s kk 25m2

17.10.2022

Pokoj je poměrně malý - 25 m2, proto doporučuji světlou podlahu, světlý minimalistický nábytek a skleněný stolek. Kvůli kratší vzdálenosti mezi televizí a sedačkou, nedoporučuji TV stolek, ale zavěsit televizi na panel z dřevodekoru, za kterým budou schované zásuvky a kabely.  Vedle jen police. Nad sedačkou je zrcadlový radiátor Variant Mirror od Isanu, který opticky zvětší místnost. 

Kuchyň navrhuji bílou nebo velmi světlou s tenkou bílou pracovní deskou, skleněnou zádovou deskou a bílými spotřebiči. Dřez jsem posunula částečně pod okno, aby mezi varnou deskou a dřezem vznikla pracovní plocha, pod kterou je myčka. Kvůli otevírání okna je třeba sklopná baterie. Roh ve spodních skříňkách bude slepý, skříňka v rohu pod oknem se bude otevírat ze zadu.

Vrchní skříňky doplňují nika a "L" police z dýhy nebo lamina v dřevodekoru. Niky s policemi jsou také ve skříni vedle dveří s mikrovlnnou troubou. V otevřených policích se dají vystavit knihy, pěkné nádobí a dekorace. V uzavřených zásuvkách a skříňkách může být nádobí pro stolování nebo i suché potraviny. 

V poloostrůvku jsou 3 zásuvky. Vrchní nízká spodní vysoké.

Stůl jednoduchý obdélník 1300 x 800 mm. Pod schody je vestavná skříň se 3mi hlubokými zásuvkami a výsuvnou skříní na boty. 

Půdorysy

Varianta 1

Kuchyň do U u stěny s koupelnou. Sedačka vedle schodů. TV na příčce z dřevěných příp. kovových lamel, za příčkou jídelní stůl. Nevýhodou této varianty je umístění konferenčního stolku v průchodu na balkon a menší sedačka.

Varianta 3

Kuchyňská linka do U v rohu u okna, na kterou vedle dveří navazují úzké vysoké skříňky s vestavnou mikrovlnkou. Jídelní stůl vedle schodů. TV na stěně s koupelnou. Velkou výhodou je, že prostor není rozdělený žádnými příčkami, a že se vejde i velká skříň na potraviny, sklenice apod. Případně také TV stěna s dalšími úložnými prostory. Nevýhodou je nutnost vést vodu na druhou stranu místnosti, TV naproti okna a trouba pod pracovní deskou.

Kuchyň

Lednice, vestavná trouba s mikrovlnkou, širší zásuvková skříňka s varnou deskou, rohová skříňka s dřezem a odpadkovým košem, která se bohužel nebude dát 100% využít a myčka. Další rohová skříňka se může otevírat z druhé strany. Na poloostrůvku pracovní plocha, zásuvky nebo skříňka.

Lednička může být i samostojící, je prostornější a levnější. Může ale být i vestavná. Vedle širší zásuvky s varnou deskou, rohová skříňka s dřezem a odpadkovým košem, která se bohužel nebude dát 100% využít a myčka. Další rohová skříňka se může otevírat z druhé strany. V poloostrůvku trouba.

Jídelní stůl

Televize

Sedačka

Archiv

Varianta 2

Kuchyň souběžná u stěny s koupelnou. Dřez a myčka v poloostůvku, varná deska naproti. TV vedle schodů na konstrukci, za ní jídelní stůl schodů. Nevýhodou této varianty může být voda stříkající, z dřezu při umývání nádobí. Dalo by se řešit skleněnou příčkou za dřezem a myčkou v podobném duchu jako za TV, ale z průhledného skla. Výhodou kuchyně je, že nemá nepraktické rohy. 

Lednice, skříňka, šírší zásuvková skříňka s varnou deskou, vysoká skříň s vestavnou troubou a mikrovlnkou. V poloostrůvku myčka dřez, zásuvky nebo skříňky.