Pokoj pro hosty

04.08.2021

Zadání 

Návrh pokoje s lodžií pro hosty, kde se vyspí dva dospělí a dítě, které teď má 2 roky, ale poroste :-). V pokoji má být úložný prostor na oblečení a věci hostů. Líbí se světlý moderní nebo severský styl a světle modrá barva. Materiály dřevo, kov a sklo.

Je potřeba použít 2 matrace 80x200 cm, jinak bude vše nové. Rozkládací sedačku jsme proto zavrhly. 

Na podlaze je pouze beton, momentálně přikrytý starším kobercem. Uvažuje o plovoucí podlaze. Na zdech preferuje klasickou výmalbu. Okna a balkónové dveře jsou hnědé, pravděpodobně ořech, dveře do pokoje budou nové v dekoru zlatý dub.

Barevný koncept s dovolenkovou atmosférou


Varianta A

Interiér v moderním stylu s plovoucí podlahou v dekoru světlého dřeva. V pokoji tak budou už tři druhy dřeva (podlaha, okna, dveře), proto jsem navrhla čalouněnou postel s úložným prostorem na lůžkoviny v UNI barvě (šedá, bílá). Pro dítě nebo jiného dalšího nocležníka je skládací lůžko schované v posteli. 

U malého pracovního stolu s židlí může vnouče kreslit, když později přijede na prázdniny, nebo někdo pracovat na notebooku. 

Ze stejné sady jako stůl jsou noční stolky, které lze otočit a použít jako stojan na laptop, snídani do postele nebo jídlo pro "maroda".

Na ukládání věcí hostů i majitelů slouží skříň s posuvnými dveřmi. Vedle dveří panel s věšáky případně nízkou skříňkou. V jedné skříni pouze police, ve druhé šatní tyč, 2 police a dole 3 zásuvky.

Nákupní seznam IKEA

Televize stojí na bílé komodě s černou kovovou podnoží s dalším úložným prostorem. Prázdninovou atmosféru dotváří obrázky s tematikou moře. Nemusí být kupované, perfektní by byly fotky z rodinné dovolené v rámu nebo vytištěné na plátně. 
Podlahy

Povlečení


Balkón

Na balkoně světle šedý kamenný koberec, malý kulatý stolek a židle z kovu a umělého ratanu.
Pěkná by byla živá stěna s břečťanem, který by na balkónu situovaném na jih, mohl slušně růst. 

Osvětlení má zazděné kabely pro připojení vypínače. Dá se vyřešit solárním světlem.

Varianta B

Interiér v severském stylu s rozkládacím křeslem pro třetího nocležníka. Tento typ křesla je poměrně masivní čtverec, proto k němu navrhuji kulatý konferenční stolek i noční stolky. Minimalistická postel na nožkách je v dekoru světlého dřeva, případně v kombinaci s bílou.  Na podlaze modrošedý koberec, další dřevodekor už není vhodné přidávat. Nad postel obrázek moře. Stěny mohou bít bílé nebo jedna stěna za postělí hnědá, odstín laté. 

Na ukládání věcí hostů i majitelů slouží skříň, ideálně s posuvnými dveřmi. Vedle dveří panel s věšáky případně nízkou skříňkou. Na lůžkoviny se dá dokoupit úložný box pod postel. 

Pokud by měl být v pokoji psací stůl, může být místo jedné z vysokých skříní.

Dřevotřísková postel - ekonomickávarianta
Dřevotřísková postel - ekonomickávarianta
Postel z masivu - kaučukové dřevo
Postel z masivu - kaučukové dřevo
Rozkládací křeslo
Rozkládací křeslo
> Konferenční stolek
> Konferenční stolek
> TV stolek se skleněnou policí
> TV stolek se skleněnou policí
> Noční stolky
> Noční stolky

Rozkládací křeslo je levnější než sklopná postel, koberec než plovoucí podlaha. Varianty se dají prokombinovat tak, aby se líbily
a vešly do rozpočtu.

Inspirujte se styly bydlení

MetalFusion

05.02.2020

Trendovový svět MetalFusion v sobě propojuje rysy kovu a kamene. Svým čistě metalickým vzhledem představuje inovaci i budoucnost a propůjčuje interiéru technický vzhled.

Monochromatické interiéry v módních uni barvách z kategorií Nude, Taupe a šedomodrá "tón v tónu" s dřevodekory nebo jinými přírodními materiály jsou minimalistické a harmonické současně.

PerfectImperfection vzniká kombinací jako by opotřebovaného materiálu nebo industriálního stylu s velmi klidnými vzory a rovnými liniemi.