Pokoj pro syna

11.09.2023

Zadání

Návrh nadčasového pokoje pro syna, 8 let, nyní pro malého kluka, časem pro teenagera. 

 Prioritou je dostatek úložných prostor - skříňové a policové stěny až ke stropu. Jedna stěna v pokoji je celá prosklená, před okny je navíc "lavicové" topení. Potřebovali bychom uzavíratelné skříně na oblečení a krabice s hračkami,  současně otevřené police pro knížky a na výstavu např. Lego modelů.

Syn je velký hračička, má hraček spoustu. Je sběratel Lega, má rád knížky, historii, vesmír, dinosaury, fotbal a samozřejmě PC hry. 

 Oblíbené barvy: bílá, béžová, světle šedá, tmavší modrozelená (oceán). Pokoj má být elegantní a jemný, nepříliš divoký a barevný. Syn si vše dovybaví spoustou hraček, plyšáků, polštářků apod.

Materiál dřevo (dřevodekor). Povrch stěn: klasická výmalba, tapeta, stěrka.  

Barevný koncept

Podlaha, dveře
Podlaha, dveře
Oceán - barva doplňků
Oceán - barva doplňků

Postel u stěny naproti oknu vedle ní pracovní stůl "zabudovaný do knihovny.
Nad postelí skříně až do stropu, pod nimi řada otevřených polic na hračky, knihy apod., která pokračuje nad stolem. 

Vedle dveří hluboká skříň s policemi a zásuvkami.

Za postelí a psacím stolem tapeta, aby se neotírala výmalba např. se souhvězdími. Souhlasím s preferencí decentních barev, proto jsem vybrala jemný vzor. Odolnější a pěkná by byla také tmavší vliesová tapeta buď tmavě modrá nebo "bleu mer". 

> tapety na stránkách výrobce


Návrh uspořádání 2


Návrh uspořádání 3


Návrh uspořádání 4

Návrh uspořádání 1

Ke stěně naproti oknu navrhuji poschoďovou postel s pohodlným schodištěm ze skříněk a zásuvky. Šířka schodiště v návrhu je 70 cm. Skříně mohou být využity jako šatní nebo na velké krabice s legem. Kdyby bylo schodiště užší, mohl by vedle něj být i provazový žebřík. Vedle postele sestava ze skříní ke stropu. Otevřená skříň slouží současně jako noční stolek na odložení pití, knížky...

Za postelí tapeta, aby se neotírala výmalba např. se souhvězdími. Souhlasím s preferencí decentních barev, proto jsem vybrala jemný vzor. Odolnější a pěkná by byla také tmavší vliesová tapeta buď tmavě modrá nebo "bleu mer". 

> tapety na stránkách výrobce

Dokud bude mít syn pokoj sám pro sebe, může být jen jedna postel nahoře nebo dole a dočasně volný prostor využít na hraní. 

Další úložný prostor v šatní skříni velde dveří na terase. Hloubku skříní je třea přizpůsobit vypínačům.

Pracovní stůl šířky 140 - 150 cm před oknem.