Pokojíček a herna pro děti

14.02.2023

"Hodně muziky za málo peněz" byl cíl, kterého jsem se držela při návrhování pokojů pro dvě malé děti ve věku 1 a 3 roky.  Dokud jsou děti malé, budou spát spolu v jednom pokoji. Ve druhém bude herna, skříně na uložení oblečení a rozkládací sedačka pro občasné přespání hostů. 

Za pár let, až půjdou děti do školy, změní se pokojíky pro mrňata v pokoje pro školáky. Proto jsem nevybírala typicky dětský nábytek, ale takový, který se hodí i pro velké děti, když ho nezničí. Místo toho jsem vsadila na šikovné ruce, malířskou pásku, pár dekorací a šablon, příp. samolepek. Až nastane čas, bude stačit vymalovat, pořídit psací stoly, židle a skříně.

Spací pokoj

"Boudo budko, kdo v tobě přebývá?" 

Děti se chtějí cítit útulně a rády si staví domečky. Aby se jim dobře usínalo, jeden jsem jim nakreslila na zeď. "Stříšku" lemuje LED pásek, který může tlumeně svítit při usínání a čtení pohádky. "Okénko" je z IKEA - série Eket. 

Barvy rozvíjí fantazii a do dětského pokoje prostě patří. 

Světle šedá "obloha", pudrově růžová barva spolu tvoří příjemnou decentní kombinaci. Spodní část místnosti může být namalována omyvatelnou barvou nebo polepena tapetou. Aby stěny kolem nestudidly, lemuje postele bílošedý plotek z pěnových panelů. 

Postele Sconto, nábytek IKEA (Kallax, Eket), osvětlení IKEA.

Herna

"Hurá do pohádky"

Na hradě nesmí chybět pořádná brána a netopýři. Když je brána natřená tabulovou barvou, dá se na ni navíc kreslit křídami! V zámecké kuchyni je plně vybavená dřevěná kuchyňka a hodovní stůl. "Okénka" a malý nábytek jsou opět z IKEA - série Eket. 

Tyrkysová barva rozjasňuje pokoj.

Pro občasné přespání hostů slouží rozkládací sedačka. Skříně, ve kterých bude ze začátku uloženo oblečení a hračky obou dětí, by mohly být na míru, ale protože se rekonstruuje celý byt, musí se někde šetřit. Tato funkční a moderní sestava je z IKEA - série Platsa. 

Herna je navržená tak, aby se při přeměně na studentský pokoj jen vyměnila sedačka za postel, kuchyňka za pořádný psací stůl a vymalovalo se.