Proměna pokoje s kk

08.07.2022

Zadání

Doladit interiér obývacího pokoje, který je spojený s kuchyní. Po vybourání dveří majitelé museli zrušit skříňky, které měli v obývací části a potřebují nové skříňky na sklenice na víno apod. Současně chtějí doladit kuchyň, na které už jsou vidět známky užívání. Mají rádi zelenou barvu a v domě mají zelené prvky, jako jsou stůl (skleněná deska), žaluzie, servírovací misky, posuvné dveře v přilehlé chodbě apod.

1. Vyměnit kuchyňskou desku a sklo mezi horními a spodními skříňkami. Deska je totiž vyšoupaná a na skle jsou prokreslené skvrny od lepidla mezi sklem a zdí. Chtěli bychom sladit se zbytkem interiéru.

2. vyměnit digestoř za jiný typ (např. sklopená digestoř - jako je např. na tomto obrázku 

3. doplnit úzké skříňky nad televizi do kterých se budou ukládat sklenice na víno, misky na pohoštění apod.

4. na zeď s televizí včetně dveří s neviditelnou zárubní zvažujeme speciální stěrku, ale neumíme si představit, jak by to vypadalo a kde by bylo vhodné stěrku ukončit vzhledem ke dveřím s dřevěným dekorem vlevo...

5. nad sedačku do rohu místnosti zvažujeme obraz

6. doladit interiér vhodnými doplňky / rostlinami

Návrh pokoje

Na stěnu za kuchyňskou linkou a sedačkou navrhuji interiérovou barvu nebo stěrku teplé šedé barvy (Gray warm). Přidala bych více dřeva a oblých prvků, aby prostor nepůsobil studeně.   

Místo bílého čtvercového konferenčního stolku jeden nebo sadu kruhových stolků s deskou v dřevodekoru a tenkou černou kovovou podnoží. Zelené a starorůžové polštářky a kruhový koberec ladí s barvami na obrazu. 

Stmívatelná světla Lucande LED stoika z jedné série zasahují na přání méně do prostoru. 

Aktuální vzhled kuchyně
Aktuální vzhled kuchyně

Pracovní a zádová deska v dřevodekoru. Zádová deska standardní výšky 64 cm vypadá divně, když je ukončená v polovině digestoře. Dřevodekorm jsem proto jako by "olemovala" celouh kuchyňskou linku. Zádová deska je z laminátu formátu 2790 x 2060, ať tam nejsou spoje. 

Aktuální vzhled
Aktuální vzhled

Dřevěné lamely částečně zasahují také za TV solek. Za televizí 55" je deska z bílého lamina, aby schovala všechny kabely, které k ní vedou. Nad televizí úzká skříňka s prosklenými dvířky v černých rámečcích. Záda skříňky jsou také bílá, aby skříňka působila jemně, přestože korpus je z černého lamina. Vedle TV před lamelami ještě police na knihy, květiny apod.

Aktuální vzhled pokoje
Aktuální vzhled pokoje

Návrh pokoje archiv

Návrh pokoje
Návrh pokoje

Kuchyňská linka

Pracovní desku navrhuji velmi tmavou, aby ladila s černou deskou TV skříňky a dalšími černými prvky, které jsem do interiéru doplnila, jako lustr z tenkých černých lamp nad jídelním stolem. Ke stěrce si ale dovedu představit i pracovní desku v dřevodekoru. Digestoř bych vybrala jednoduchou bílou válcového tvaru. 

TV stěna

TV stolek navrhuji zakomponovat do kompaktní TV stěny, vysoké stejně jako výklednek na dveře. Vlevo vedle TV stolku je vysoká prosklená skříňka v dřevodekoru šířky 40 - 45 cm se skleněnými poličkami a osvětlením. Vedle další stejně široká hladká bílá skříňka s dvířky. Za televizí deska, která schová kabely. Nad TV ještě může být otevřená police na knihy, dekorace, květiny..., pod ní LED pásek.

V návrhu je feelwood imitace Dub Halifax, ale víc by se mně líbila dýha, která by ladila s podlahou, ideálně malinko o odstín světlejší.