Tip na originální nábytek

26.07.2021

Něco vašemu interiéru chybí? Něco opravdu zajímavého, co nemá každý? Mám pro vás tip na nábytek navržený a vyrobený tak, aby vypadal jako by jím protékala řeka tzv. "river table". Vůbec to ale nemusí být jídelní stůl nebo konferenční stolek, jak vyplývá z pojmenování. Řeka může protékat obkladem na zdi, objevit se na dveřích obývací stěnyšatní skříně nebo zdobit bar v restauraci.

> Konferenční stolek - River Table
> Konferenční stolek - River Table

Do výroby tohoto "uměleckého" nábytku se pustila také truhlářská dílna Woodsmaker, se kterou úzce spolupracuji při realizaci interiérů. 

Co kus to originál

Řeku mezi kusy kvalitního masivního dřeva vytváří čirá nebo častěji barvená zdravotně nezávadná pryskyřice vhodná pro použití v jídelních prostorách. Namíchat se dá nepřeberné množství barevných odstínů dokonce s metalickým "nádechem". Pryskyřice může zůstat průhledná, ale dá se zbarvit i do neprůhledné podoby. Proto nemohou nikdy vzniknout dva stejné kusy nábytku.

Masiv - jasan
Masiv - jasan
Masiv - ořech
Masiv - ořech

Precizní ruční práce

"Zdobené díly nábytku vyrábíme ručně přesně na míru. Opracované a impregnované dřevěné části vložíme do formy o velikosti a tvaru hotového výrobku a zalijeme je pryskyřicí. Nejdůležitější je zvolit správnou pryskyřici, důkladně naimpregnovat dřevo, které do ní zalíváme a dokonale utěsnit formu" prozradila o výrobě Renata Chmelová, která s myšlenkou vyrábět tento nábytek přišla. 

"River nábytek" něco vydrží a dá se  opravit

"Vzorky, které jsme vyrobili a testovali, odolaly dešti vedru i přímému slunci. Když se dodrží patřičný způsob zpracování, pryskyřice je chemicky odolná, tvarově stálá a tvrdá. Dá se řezat do požadovaných tvarů, brousit i soustružit. 

Kdyby se poškrábal povrch, umíme ho poměrně snadno opravit tak, že ho obrousíme a znovu vyleštíme. Vážněji poškozené místo se musí přelít nebo "dotvarovat" novou vrstvou pryskyřice. Taková oprava je časově a finančně náročnější" uvádí Renata. 

Líbí se vám "River nábytek"

Ráda vám ho navrhnu, vytvořím vizualizaci a zajistím cenovou kalkulaci. "

Inspirujte se styly bydlení

MetalFusion

05.02.2020

Trendovový svět MetalFusion v sobě propojuje rysy kovu a kamene. Svým čistě metalickým vzhledem představuje inovaci i budoucnost a propůjčuje interiéru technický vzhled.

Monochromatické interiéry v módních uni barvách z kategorií Nude, Taupe a šedomodrá "tón v tónu" s dřevodekory nebo jinými přírodními materiály jsou minimalistické a harmonické současně.

PerfectImperfection vzniká kombinací jako by opotřebovaného materiálu nebo industriálního stylu s velmi klidnými vzory a rovnými liniemi.