Romantická kuchyň

31.05.2021

Majitelka chce malebnou, světlou kuchyň s ostrůvkem a stolem, u kterého si bude povídat s návštěvami. Moc nevaří a nechce zbytečně utrácet. Kuchyň vznikne spojením původní mini kuchyňky s komorou, proto je třeba řešit ukládání potravin a dalších věcí, které byly v komoře

Zadání

Atmosféra - laskavá, malebná, romantická, čistá, nedbalá elegance, odlehčená
Barvy - bílá, žlutá (odstín mango), na podlaze nová dlažba - imitace světlého dřeva
Styl - rustikální, vintage
Oblíbené vzory - květiny, především luční
Materiály - přírodní

Touží po bílém keramickém dřezu
Zastínění - žaluzie a krátké závěsy s lučními kvítky
Topení - infrapanel 

Nelíbí se tmavé barvy, kov, strohost a obestavěné zdi
Rozměry kuchyně - 294 x 492 cm. 
Dveře u okna vedou do předsíně, dveře naproti oknu do ložnice.

Kuchyň je sestavena ze systému typizovaných skříněk MONO Klasik, který si klientka vybrala, protože je kvalitní a přitom za přijatelnou cenu.

Pracovní deska Dekor Sonora bílá od Eggera. Z nabídky výrobce kuchyně se hodí podobný dekor  "Písek" nebo "Světlý dub". Obklad Rako - série Color one bílý, žlutý, obojí mat.

Uspořádání 

Ani jedna ze zdí vedle okna nemá 60 cm, proto jsou vedle okna nad sebou "vrchní" skříňky hloubky 32 cm, šířka 2 x 60, výška 90 cm. Skříň bude sloužit na ukládání věcí ke stolování, které nejsou potřeba často při vaření a současně skryje nevzhledné trubky, které vedou podél zdi.

Skříňky mohou stát na nastavitelných kuchyňských nožkách se soklem, nebo nízkých nábytkových nožkách. Musí být ukotvené ke zdi. 

infratopení jsem umístila na strop. 

Z leva vysoká skříň s troubou, zásuvky š 90 cm s varnou deskou, skříňka 45 cm, myčka 45 cm, rohová dřezová skříňka s keramickým dřezem. Pod poloostrůvkem jsou zásuvky 60 cm. Nahoře 2 skříňky výšky 70 cm, šířka 80 a 40 cm.

Poloostrůvek 110 cm je podepřený jen jednou nohou, aby se po něj dal částečné zasunout rozkládací stůl Vangsta z IKEI (rozměr 80 - 120 x 70 cm). Takto stačí pro dvě osoby, pokud přijde více lidí, dá se vysunout a rozložit.

Na proti kuchyňské lince stojí americká lednice, která je na tomto místě pohodlně přístupná při vaření i stolování. Vedle ní potravinová skříň ze dvou "vrchních" skříněk hloubky 32 cm, š. 80 v 90 cm na uložení potravin, ze kterých se vaří. Hlubší skříň se nevejde, protože by příliš zúžila průchod do ložnice. 

Líbí se Vám moje práce?

Ráda navrhnu Váš dům, byt nebo třeba jeden pokoj a zpracuji jeho 3D vizualizaci. Zavolejte mi na tel. 774 642 600 nebo napište.

Inspirujte se styly bydlení

MetalFusion

05.02.2020

Trendovový svět MetalFusion v sobě propojuje rysy kovu a kamene. Svým čistě metalickým vzhledem představuje inovaci i budoucnost a propůjčuje interiéru technický vzhled.

Monochromatické interiéry v módních uni barvách z kategorií Nude, Taupe a šedomodrá "tón v tónu" s dřevodekory nebo jinými přírodními materiály jsou minimalistické a harmonické současně.

PerfectImperfection vzniká kombinací jako by opotřebovaného materiálu nebo industriálního stylu s velmi klidnými vzory a rovnými liniemi.