Světlý interiér

12.11.2022

Zadání

Návrh interiéru i exteriéru novostavby rodinného domu 5+kk ve fázi projektu a stavby pro pár v produktivním věku s dospělými dětmi. Oba manželé pracují online z domu, každý bude mít svou pracovnu. Těší se na relax na terase a v zimě v obýváku u pěkného krbu na biolíh. Rádi cestují, mají hodně přátel, děti a vnuky. Všichni je často navštěvují. Když jsou výjimečně sami doma, dívají se na televizi, relaxují a čtou.

Přejí si čistou, elegantní a útulnou atmosféru. Do nového domu nebudou stěhovat nic kormě knihovny, obrázků na stěnu, nástěnných dekorací z cest, fotografií v rámečku na stůl i na stěnu. 

Klientka má nejraději bílou barvu a přírodní materiály -  kámen, dřevo. Nemá ráda umělou hmotu, nekvalitní nábytek, stísněnost, přeplácanost a moc barev, hlavně oranžovou. Kvalitním imitacím dřeva v kuchyni a na nábytku se nebrání kvůli ceně a praktičnosti, ale chce jich minimum. Na podlahu preferuje marmoleum s neutrálním vzorem, na zastínění oken horizontální žaluzie, rolety den a noc. 

Paní domu potřebuje hodně úložného prostoru a velký botník. K tomu bude sloužit velká šatna, kterou jsme do projektu doplnili, předsíň, pracovny i pokoje pro hosty. Přeje si opticky oddělit pracovní zónu kuchyně od relaxační, dobré osvětlení, velký jidelní stůl, světlou sedačku, pohodlné křeslo a samostojnou vanu.

Barevný a stylový koncept

Moderní elegance - vzdušnost, odpočinek, relaxace

Materiály

Dřevodekor skříněk: Egger Dub Sherman koňakově hnědý H1344 ST32, s povrchem feelwood, který věrně imituje dřevo.

Světlé skříňky: Alpská bílá PerfectSense mat W1100 PM (viz. světlý dekor na obrázku), případně lakovaná dvířka bílé barvy. 

Pracovní deska Kronospan Light grey concrete K200.

Podlaha Marmoleum. Wineo 1000 Purline Paris Art

Návrh kuchyně

Kuchyňská linka ve tvaru "L" s ostrůvkem velikosti 180 x 85 cm s asymetrickou nikoua zásuvkami. Vedle kuchyně spíž, do které se vchází posuvnými dveřmi na stěnu šířky 80 cm. Před spíží skříňková stěna s prosklenou vitrínou.

Z leva vestavná lednice, skříň s troubou a mikrovlnkou, dřez, myčka, varná deska, zásuvky. 

Pravou stranu kuchyně tvoří dole rohová skříň hloubky 50 cm. Nahoře pouze police.

Digestoř Klarstein Alina
Digestoř Klarstein Alina

Výkon max 600 m3/h • energetická třída A • hlučnost 63 dB 


Obývací pokoj s jídelnou

Vybavení

Jídelní stoly


Osvětlení