Zimní zahrada

06.03.2023

Návrh zimní zahrady pro pořádání grilovaček, oslav, narozeninových párty a relaxaci u krbu po celý rok. 

Doporučené materiály

Dispozice zimní zahrady

Prostor rozděluji na dvě části sloup, který podpírá balkon nad částí zimní zahrady a truhlíkový květináč s jazyky nebo lopatkovci. Sloup zdobí mechový obraz. 

Ve větší části je velký rozkládací jídelní stůl 180 - 260 x 100 cm, ke kterému se posadí až 10 lidí. Malá kuchyňka s grilem a vestavěným výčepem pod výsuvným oknem, kudy se dá přesouvat nádobí do kuchyně. 

V menší části konferenční stolek, dvě sedačky příp. sedačka + 2 křesla a krb.

Kuchyňka

Za kuchyňkou je velkoformátový obklad imitující kámen nebo hladká kamenná dýhaaby se zeď za grilem dala dobře čistit. Pracovní desku navrhuji z tmavé žuly tlusté 3 cm.  Na zbývající stěny a strop doporučuji stěrku o několik odstínů světlejší, než obklad.

Vlevo je vestavný teppanyaky gril zn. Siemens viz. níže, pod ním dvě zásuvky na nádobí. Uprostřed je zasazena vestavná lednička, skíňka na nádobí, skříňka s dřezem a odpadkovým košem. Dvířka skříňky doporučuji ze skolaminátu nebo akrylátu grafitové barvy, příp. by na nich mohla být také kamenná dýha, pokud se použije na obklad. Vpravo vestavný kegerátor. Úchytky - profilová lišta v barvě dvířek.

Nábytek


Posezení

Sloup je obložen kamennou dýhou nebo velkoformátovou dlažbou, stejnou, jako je za kuchyňskou linkou a kolem krbu, případně opatřen stěrkou. Na větších plochách sloupu je mechová (květinová) dekoracena míru. Vedle sloupu 2 nízké květináče s jazyky.

Truhlíky


Spotřebiče a vybavení kuchyně


Krbová vložka

Krb HAKA 89/45
Krb HAKA 89/45

Ve stávající nice bude zasazen krb na dřevo. HAKA 89/45 s výsuvnými dveřmi.

Osvětlení

Chytré osvětlení Hue na dálkové ovládání s možností změny barev jako stropní svítidlo Surimu a LED pásky.