Zimní zahrada

06.03.2023

Doporučené materiály

Dispozice zimní zahrady

Sloup s mechovým obrazem a truhlíkovým květináčem na míru rozděluje opticky prostor na dvě části. Vlevo především "jídelní", vpravo spíše relaxační. Místo květináčů by příp. mohla být nízká skříňka s odkládací plochou nebo lavice.

V levé části je velký rozkládací stůl 180 - 260 x 100 cm, ke kterému se posadí až 10 lidí. Pod výsuvným oknem kuchyňka, na levé stěně zavěšená televize. 
V pravo konferenční stolek, dvě sedačky příp. sedačka + 2 křesla a krb.

Kuchyňka

Za kuchyňkou je velkoformátový obklad imitující kámen nebo hladká kamenná dýhaaby se zeď za grilem dala dobře čistit. Pracovní desku navrhuji z tmavé žuly tlusté 3 cm.  Na zbývající stěny a strop doporučuji stěrku o několik odstínů světlejší, než obklad.

Vlevo je vestavný teppanyaky gril zn. Siemens viz. níže, pod ním dvě zásuvky na nádobí. Uprostřed je zasazena vestavná lednička, skíňka na nádobí, skříňka s dřezem a odpadkovým košem. Dvířka skříňky doporučuji ze skolaminátu nebo akrylátu grafitové barvy, příp. by na nich mohla být také kamenná dýha, pokud se použije na obklad. Vpravo vestavný kegerátor. Úchytky - profilová lišta v barvě dvířek.

Nábytek

Spotřebiče a vybavení kuchyně

Posezení

Sloup je obložen kamennou dýhou nebo velkoformátovou dlažbou, stejnou, jako je za kuchyňskou linkou a kolem krbu, případně opatřen stěrkou. Na větších plochách sloupu je mechová (květinová) dekoracena míru. Vedle sloupu 2 nízké květináče s jazyky.

Truhlíky

Krbová kamna

Do stávající niky navrhuji zasadit krb na dřevo. 
Pokud se nika nevyužije na krb, mohl by tam být zabudovaná skříň na oblečení hostů.  

Krb by mělo být možné připojit do komínu krbu v pokoji, který je přímo za zdí, nebo by se postavil další komín hned vedle stávajícího. To je potřeba konzultovat s odborníkem (kominíkem).  

Foto stěna

Nad krb, případně i kolem krbu navrhuji koláž z rodinných fotografií. Hexagony standardně tiskne DM-digifoto Cewe na pěnovou desku o tloušťce pět milimetrů, ale mohou být vytištěny na jiný materiál, třeba na sklo. Výhodou je, že se mozaika dá postupně obměňovat a rozširovat do různých obrazců, které se mohou vinout podél krbu nebo na sousední zeď.

Osvětlení

Chytré osvětlení Hue na dálkové ovládání s možností změny barev jako stropní svítidlo Surimu a LED pásky.