Jak vkusně zařídit koupelnu ve venkovském stylu

04.05.2021

Koupelna ve venkovském stylu by měla vypadat tradičně, ale přitom být praktická, čistá a plnit všechny moderní hygienické funkce. 

Originální vzory

Zapojte barvy a motivy, které vaši koupelnu ozvláštní a vdechnou jí atmosféru. Nebojte se malovaných, pro lidovou tvorbu typických vzorů. Pokud je použijete v rozumné míře, odměnou bude skutečně originální koupelna, kde se budete cítit skvěle.

K takovému umyvadlu můžete klidně dát moderní baterii, ale hodila by se i retro baterie ze starobyle ušlechtilých materiálů.

> Tradiční venkovská kopelna
> Tradiční venkovská kopelna

Tradiční materiály

Základem jsou především přírodní materiály zpracované jako by ručně. Pro obklady i dlažbu jsou typické dřevěné dekory, dekory s kresbou kamene, imitace červených, šedých nebo bílých cihel. Místo obkladu může být i betonová stěrka.  

Často se používá jemná barevná mozaika a v případě romantické varianty něžné zdobné detaily. 

Sprcha nebo vana?

Jedna z prvních otázek, kterou si klade každý, kdo zařizuje koupelnu v jakémkoliv stylu. Sprchový kout je efektivní a praktický. Pořídit se dá i takový, který se vejde do opravdu maličkých prostor. Pokud ale chcete stylovou koupelnu a rozměry vám to dovolí, zvolte vanu a to ne ledajakou. Sem se hodí volně stojící rustikální vana nejlépe oválná, postavená na nožkách nebo dřevěném podstavci. Její montáž nemusí být tak složitá, jak se může zdát. Je potřeba jen myslet na nutný odvod vody a instalaci baterie. Nebojte se být odvážní při výběru, za ten nádherný výsledek to stojí

Umyvadlo nemusí být jen bílé

Pokud přece jen dáváte přednost sprchovému koutu nebo méně výrazné vaně, mám jiný typ na originální prvek. Vyberte si některé z nádherných keramických umyvadel Sapho s malovanými motivy. Pořizovací cena je rozumná a radost vám bude dělat každý den. K takovému umyvadlu můžete klidně dát decentní moderní baterii, ale hodila by se i retro baterie ze starobyle ušlechtilých materiálů.

Imitace nebo sběratelský kousek?

Nábytek by měl být dřevěný. Může mít patinu nebo vzhled oprýskaného dřeva. Dejte si práci, zapátrejte po antikvariátech a zkuste najít pár designově unikátních kousků do vaší koupelny. Menší polička, pohárek na vodu, držák na mýdlo nebo zrcadlo mohou mít klidně viditelnou patinu. Koupelně ale vdechnou venkovskou atmosféru a zároveň budou originální. Doplníte je vkusně třeba retro produkty nebo bambusovými doplňky ze sortimentu koupelnových e-shopů. 

Inspirujte se styly bydlení

MetalFusion

05.02.2020

Trendovový svět MetalFusion v sobě propojuje rysy kovu a kamene. Svým čistě metalickým vzhledem představuje inovaci i budoucnost a propůjčuje interiéru technický vzhled.

Monochromatické interiéry v módních uni barvách z kategorií Nude, Taupe a šedomodrá "tón v tónu" s dřevodekory nebo jinými přírodními materiály jsou minimalistické a harmonické současně.

PerfectImperfection vzniká kombinací jako by opotřebovaného materiálu nebo industriálního stylu s velmi klidnými vzory a rovnými liniemi.

Další články a návrhy

Rekonstrukce bývalého kravínu se pomalu ale jistě blíží do finále. Poslední část brzy dostane nový moderní kabát. V části vznikne výrobní a skladovací hala. V čele budovy budou prosluněné kanceláře s velkými okny, na které už se těší majitelé i zaměstnanci JK Klima.

Koupelna a záchod v jednom? Se sladěnou sanitou na obrázku to vypadá perfektně, ale pokud doma nemáte ještě samostatné wc, je to noční můra! Cílem přestavby je rozdělit jednu místnost na samostatné wc a koupelnu, která se rozšíří do sousední průchozí šatny.