Bydlení ve venkovském stylu

Prostý, účelný, s láskou a pílí vytvářený styl bydlení, který vychází z venkova a jeho tradic. Základem jsou především přírodní materiály zpracované jako by ručně s řemeslným fortelem a zručností. Venkovský nebo také selský styl má své osobité kouzlo a ve své jednoduché podobě působí vkusně a příjemně. 

Je ideální pro milovníky přirozenosti, přírody a tradic. Může se snoubit s rustikálním stylem. Je spojen s jistou dávkou romantiky a nostalgie. Nábytek je z masivního dřeva, má oblé rustikální tvary i vyřezávané zdobné detaily.

Venkovský styl bydlení v tradičním pojetí s masivní mahagovovou vitrínou - více informací

Venkovský styl bydlení v moderním domě s masivní dubovou podlahou - více informací

Dřevo, cihla, terakota a černý kov

Pro venkovský styl jsou typické bílé stěny s přiznanými masivními trámy dřevěných stropů mořené do přírodního, nebo tmavě hnědého odstínu. Objevují se také neomítnuté červené, šedé nebo bíle natřené cihly a obklady z kamenů z místních zdrojů v přírodní podobě. Na podlahu patří masivní podlaha, ideálně hrubě opracovaná dřevěná prkna, nebo dlažba v barvě terakota. 

Obklady na zeď věrně imitující perfektní nedokonalost  neomítnutých cihel

Masivní podlaha dub Village v moderní venkovské ložnici

Řemeslné doplňky

Vhodné jsou kovářsky opracované výrobky z černého kovu (určitě ne chrom ani mosaz) od uměleckých kovářů na policové konzole, dveřní kování, zvonky nebo rámy postelí. 

Litinové zvonky od uměleckého kováře

Z černého kovu je také často osvětlení, lucerny a svítidla. Mohou být použita textilní stínidla sladěná s ostatním textilem.  

Rezavě hnědé LED svítidlo se snímačem pohybu

Lustr s masivním podstavcem rezavě hnědé barvy a skleněnými stínidly

Elegantní stolní lampa se stínidlem z hrubé tkaniny na kovovém stojanu

Teplo s atmosférou

Nejen teplo, ale hlavně správnou venkovskou atmosféru dodá interiéru pec v kuchyni, kachlová kamna, případně krb zděný z červených cihel, ke kterému patří, ideálně ručně vyrobené, nářadí a dekorace.

Stylová dmychadla ke grilu a krbu

Masivní nábytkové solitéry

Charakteristické jsou výrazné kusy nábytku jako příborníky, kredence nebo truhly. Nábytek je z masivního dřeva, většinou přírodní, pouze upravený olejem. Může být i mořený na hnědo, aby ladil s trámy, případně natřený na bílo, potom ideálně s patinou. 

Venkovská kuchyně

V kuchyni nesmí chybět velký dřevěný, nejlépe dubový, stůl, s masivními židlemi nebo dřevěnou lavicí. Na stůl dejte ubrus, mísu s ovocem, nebo vázu s řezanými květinami ze zahrádky.

Stůl s masivní deskou s dýhou ze starého dubového dřeva je perfektní volbou pro venkovský styl v moderním pojetí. 

Sestava masivního jídelního nábytku s rohovou lavicí se hodí do tradičního venkovského stylu

Keramická váza s modrými květy

Zdobené talíře ve venkovském stylu

Prostírání z listů vodního hyacintu

Okna ozdobte krátkými záclonkami a závěsy z plátna s drobnými vzory - proužky, kostkami, puntíky nebo lučními květy. K nim slaďte také další textilie jako ubrus, utěrky, chňapky nebo podsedáky.

Vínová barva je krásná a pro venkovský interiér tradiční 

Krátké záclonky by v tradiční venkovské kuchyni neměly chybět. 

Sladěný ubrus, polštář a další textilie. 

Vínová je moc výrazná? Co třeba jemný béžový odstín?  

Na viditelné místo umístěte jako dekoraci předměty denní potřeby venkovana - různé nádoby (džbány, talíře, hrnce, ošatky), zemědělské náčiní, sušené plodiny (věnce z obilných klasů, cibule, česnek apod.) Perfektní je i tradiční cibulák. Nezapomeňte na obrázky a čerstvé bylinky v hliněných květináčích.

Venkovská ložnice

Do ložnice pořiďte bytelnou masivní postel, nebo postel s pevným kovaným kovovým rámem. Peřiny povlečte do kvalitního bavlněného povlečení s pruhy, kostkami nebo květinovými vzory v jemných barvách. Pokud se vám to nepříčí, pořiďte si místo koberce kožešinu anebo kůži. Nezapomínejte, že se prodávají i umělé kožešiny a kůže, kterými se dají ty zvířecí nahradit. 

Venkovská koupelna

Keramická, ručně dekorovaná, umyvadla na desku s originální texturou učiní vaši venkovskou kopelnu nezaměnitelnou.

Set doplňků do koupelny: sklenka, dávkovač mýdla, mýdlenka, štětka na WC