Bydlení ve venkovském stylu

Prostý, účelný, s láskou a pílí vytvářený styl bydlení, který vychází z venkova a jeho tradic. Základem jsou především přírodní materiály zpracované jako by ručně s řemeslným fortelem a zručností. Venkovský nebo také selský styl má své osobité kouzlo a ve své jednoduché podobě působí vkusně a příjemně. 

Je ideální pro milovníky přirozenosti, přírody a tradic. Může se snoubit s rustikálním stylem. Je spojen s jistou dávkou romantiky a nostalgie. Nábytek je z masivního dřeva, má oblé rustikální tvary i vyřezávané zdobné detaily.

Venkovský styl bydlení v tradičním pojetí s masivní mahagovovou vitrínou - více informací

Venkovský styl bydlení v moderním domě s masivní dubovou podlahou - více informací

Dřevo, cihla, terakota a černý kov

Pro venkovský styl jsou typické bílé stěny s přiznanými masivními trámy dřevěných stropů mořené do přírodního, nebo tmavě hnědého odstínu. Objevují se také neomítnuté červené, šedé nebo bíle natřené cihly a obklady z kamenů z místních zdrojů v přírodní podobě. Na podlahu patří masivní podlaha, ideálně hrubě opracovaná dřevěná prkna, nebo dlažba v barvě terakota. 

Obklady na zeď věrně imitující perfektní nedokonalost  neomítnutých cihel

Masivní podlaha dub Village v moderní venkovské ložnici

Řemeslné doplňky

Vhodné jsou kovářsky opracované výrobky z černého kovu (určitě ne chrom ani mosaz) od uměleckých kovářů na policové konzole, dveřní kování, zvonky nebo rámy postelí. 

Litinové zvonky od uměleckého kováře

Z černého kovu je také často osvětlení, lucerny a svítidla. Mohou být použita textilní stínidla sladěná s ostatním textilem.  

Rezavě hnědé LED svítidlo se snímačem pohybu

Lustr s masivním podstavcem rezavě hnědé barvy a skleněnými stínidly

Elegantní stolní lampa se stínidlem z hrubé tkaniny na kovovém stojanu

Teplo s atmosférou

Nejen teplo, ale hlavně správnou venkovskou atmosféru dodá interiéru pec v kuchyni, kachlová kamna, případně krb zděný z červených cihel, ke kterému patří, ideálně ručně vyrobené, nářadí a dekorace.

Masivní nábytkové solitéry

Charakteristické jsou výrazné kusy nábytku jako příborníky, kredence nebo truhly. Nábytek je z masivního dřeva, většinou přírodní, pouze upravený olejem. Může být i mořený na hnědo, aby ladil s trámy, případně natřený na bílo, potom ideálně s patinou. 

> Masivní zdobená truhla
> Masivní zdobená truhla

Masivní zdobená truhla s patinou

Venkovská kuchyně

V kuchyni nesmí chybět velký dřevěný, nejlépe dubový, stůl, s masivními židlemi nebo dřevěnou lavicí. Na stůl dejte ubrus, mísu s ovocem, nebo vázu s řezanými květinami ze zahrádky.

Stůl s masivní deskou s dýhou ze starého dubového dřeva je perfektní volbou pro venkovský styl v moderním pojetí. 

Sestava masivního jídelního nábytku s rohovou lavicí se hodí do tradičního venkovského stylu

Keramická váza s modrými květy

Zdobené talíře ve venkovském stylu

Prostírání z listů vodního hyacintu

Okna ozdobte krátkými záclonkami a závěsy z plátna s drobnými vzory - proužky, kostkami, puntíky nebo lučními květy. K nim slaďte také další textilie jako ubrus, utěrky, chňapky nebo podsedáky.

Vínová barva je krásná a pro venkovský interiér tradiční 

Ubrus, zástěra, chňapka, podsedák, utěrky, polštáře... sladěná kolekce

Krátké záclonky by v tradiční venkovské kuchyni neměly chybět. 

Sladěný ubrus, polštář a další textilie.

Vínová je moc výrazná? Co třeba jemný béžový odstín?  

Na viditelné místo umístěte jako dekoraci předměty denní potřeby venkovana - různé nádoby (džbány, talíře, hrnce, ošatky), zemědělské náčiní, sušené plodiny (věnce z obilných klasů, cibule, česnek apod.) Perfektní je i tradiční cibulák. Nezapomeňte na obrázky a čerstvé bylinky v hliněných květináčích.

Venkovská ložnice

Do ložnice pořiďte bytelnou masivní postel, nebo postel s pevným kovaným kovovým rámem. Peřiny povlečte do kvalitního bavlněného povlečení s pruhy, kostkami nebo květinovými vzory v jemných barvách. Pokud se vám to nepříčí, pořiďte si místo koberce kožešinu anebo kůži. Nezapomínejte, že se prodávají i umělé kožešiny a kůže, kterými se dají ty zvířecí nahradit. 

Venkovská koupelna

Keramická, ručně dekorovaná, umyvadla na desku s originální texturou učiní vaši venkovskou kopelnu nezaměnitelnou.

Set doplňků do koupelny: sklenka, dávkovač mýdla, mýdlenka, štětka na WC

Podělte se o inspiraci

Harmonický interiér, který využívá životodárnou energii přírody k navození příjemné atmosféry v dnešní technické době.

MetalFusion

05.02.2020

Trendovový svět MetalFusion v sobě propojuje rysy kovu a kamene. Svým čistě metalickým vzhledem představuje inovaci i budoucnost a propůjčuje interiéru technický vzhled.

Monochromatické interiéry v módních uni barvách z kategorií Nude, Taupe a šedomodrá "tón v tónu" s dřevodekory nebo jinými přírodními materiály jsou minimalistické a harmonické současně.

V duchu motta "Black is back" se černá vrátila do interiéru na příslušenství, jako jsou úchytky, kovové rámy, vodovodní baterie nebo světla.

PerfectImperfection vzniká kombinací jako by opotřebovaného materiálu nebo industriálního stylu s velmi klidnými vzory a rovnými liniemi.

Matné emoce

04.02.2020

MattEmotions. Matné povrchy jsou na dotek velmi příjemné až hedvábné. V kombinaci s uni barvami i reprodukcemi dřeva, kovu či kamene, vzbuzují dojem atraktivity a vysoké kvality.