Ložnice v barvách podzimu

22.11.2020

Klientka bydlí v novostavbě a eje si útulnou ložnici. Momentálně je všechno bílé. Stěny, starší postel, záclona, lustr i vestavná skříň, kterou chce zachovat. Jen podlaha je imitací přírodního dubu. Bílý interiér působí čistě, ale poněkud sterilně. Do pokoje svítí balkónovými dveřmi a velkým oknem orientovaným na jih skoro celý den slunce. 

> Návrh ložnice
> Návrh ložnice

Návrh interiéru ložnice - varianta 1

Součaná ložnice

Odpočinek v barvách podzimu

Klientce by se v ložnici líbily tlumené podzimní barvy a přeje si postel s úložným prostorem (šuplíkem pod postelí). Nechce dělat stavební úpravy.

Místnost je poměrně malá, má pouze 11 m2. Víc nábytku, než postel s nočními stolky se tam nevejde. Atmosféru pokoji dodává luxusní tapeta na stěně za čelem postele, závěsy a nová postel, která se hodí k jednoduché bílé skříni, ale přitom nevypadá sterilně, ani mohutně, přestože jsou pod ní čtyři pohodlně přístupné bílé prostorné zásuvky.  "Levitující" postel Mandal z IKEI má zajímavé čelo z latěk z masivní břízy, do kterých jsou vsazeny poličky z bílého lamina místo nočních stolků

Bříza je dřevo s barvou světlého zlata a velmi jemnou kresbu. Hodí se k ní šedá, bronzově hnědá a pudrově růžová barva. Ideální kombinace barev pro vytvoření prosluněné podzimní atmosféry. Z toho vychází dvě základní barevná řešení. 

Bronzově hnědá

Nejvýraznějším barevným prvkem je luxusní vliesová tapeta z kolekce Luigi Colani Visions se škrábaným bronzovo-zlatým vzorem na stěně za postelí. Bílou záclonu doplnily závěsy v barvě břízového dřeva. Oživujícím detailem je pudrově růžová barva na obrazu, polštářcích a na povlečení. Intimní atmosféru navozuje led pásek na čele postele, na čtení posvítí minimalistické led lampičky.


Šedo stříbrná

V této vyriantě nahradila bronzově hnědou tapetu světlejší šedá tapeta od stejného designéra. Místo světlých se k ní hodí závěsy lávově šedé barvy.

Doporučené produkty


Postel Mandal, IKEA

> více informací

Tapety

Bronzově hnědá tapeta

Škrábaný bronzovo-zlatý vzor na hnědé vliesové tapetě Luigi Colani Visions.
> více

Metalická šedá tapeta

Škrábaný stříbrný vzor na šedé vliesové tapetě Luigi Colani Vision
> více

Šedá tapeta 

Levnější varianta .-imitace narůžovělého betonu, vliesová tapeta - Rasch
> více

Malované obrazy

Povlečení

Polštářky

Pudrově růžový dekorační polštář ze sametové látky
> více

Bavlněný světle růžový povlak na polštář s výšivkou
> více

Damaškový povlak na polštář s květy
> více

Lampa na čelo postele

Led lampa s niklovým povrchem a stmívačem k přišroubování
> více

Led lampa s niklovým povrchem k přišroubování 
> více

Minimalistická bílá led lampa s klipem
> více

Inspirujte se styly bydlení

Harmonický interiér, který využívá životodárnou energii přírody k navození příjemné atmosféry v dnešní technické době.

MetalFusion

05.02.2020

Trendovový svět MetalFusion v sobě propojuje rysy kovu a kamene. Svým čistě metalickým vzhledem představuje inovaci i budoucnost a propůjčuje interiéru technický vzhled.

Monochromatické interiéry v módních uni barvách z kategorií Nude, Taupe a šedomodrá "tón v tónu" s dřevodekory nebo jinými přírodními materiály jsou minimalistické a harmonické současně.

Další články na blogu

Bílá kuchyň

12.01.2022

Majitelka si přeje bílou lesklou kuchyň kombinovanou s dřevodekorem v přírodní barvě. Má ráda bílou a zelenou barvu.

Vybrat správnou barvu do pokoje je docela věda. Ve vzornících je spousta odstínů. Navíc barva, která se vám líbí na malém čtverečku, může ve velké ploše překvapit, protože vypadá úplně jinak, než jste si představovali. Každému se samozřejmě líbí něco jiného, ale přesto je dobré zohlednit určitá doporučení. Některé barvy se hodí víc do kuchyně či...

Návrh obývacího pokoje s kuchyňským koutem v bytě, kde žije manželský pár v produktivním věku s 11ti letým synem a morčetem ;-). V pokoji vaří sledují televizi, hostí návštěvy a hrají společenské hry