Ložnice v barvách podzimu

22.11.2020

Klientka bydlí v novostavbě a eje si útulnou ložnici. Momentálně je všechno bílé. Stěny, starší postel, záclona, lustr i vestavná skříň, kterou chce zachovat. Jen podlaha je imitací přírodního dubu. Bílý interiér působí čistě, ale poněkud sterilně. Do pokoje svítí balkónovými dveřmi a velkým oknem orientovaným na jih skoro celý den slunce. 

> Návrh ložnice
> Návrh ložnice

Návrh interiéru ložnice - varianta 1

Součaná ložnice

Odpočinek v barvách podzimu

Klientce by se v ložnici líbily tlumené podzimní barvy a přeje si postel s úložným prostorem (šuplíkem pod postelí). Nechce dělat stavební úpravy.

Místnost je poměrně malá, má pouze 11 m2. Víc nábytku, než postel s nočními stolky se tam nevejde. Atmosféru pokoji dodává luxusní tapeta na stěně za čelem postele, závěsy a nová postel, která se hodí k jednoduché bílé skříni, ale přitom nevypadá sterilně, ani mohutně, přestože jsou pod ní čtyři pohodlně přístupné bílé prostorné zásuvky.  "Levitující" postel Mandal z IKEI má zajímavé čelo z latěk z masivní břízy, do kterých jsou vsazeny poličky z bílého lamina místo nočních stolků

Bříza je dřevo s barvou světlého zlata a velmi jemnou kresbu. Hodí se k ní šedá, bronzově hnědá a pudrově růžová barva. Ideální kombinace barev pro vytvoření prosluněné podzimní atmosféry. Z toho vychází dvě základní barevná řešení. 

Bronzově hnědá

Nejvýraznějším barevným prvkem je luxusní vliesová tapeta z kolekce Luigi Colani Visions se škrábaným bronzovo-zlatým vzorem na stěně za postelí. Bílou záclonu doplnily závěsy v barvě břízového dřeva. Oživujícím detailem je pudrově růžová barva na obrazu, polštářcích a na povlečení. Intimní atmosféru navozuje led pásek na čele postele, na čtení posvítí minimalistické led lampičky.


Šedo stříbrná

V této vyriantě nahradila bronzově hnědou tapetu světlejší šedá tapeta od stejného designéra. Místo světlých se k ní hodí závěsy lávově šedé barvy.

Doporučené produkty


Postel Mandal, IKEA

> více informací

Tapety

Bronzově hnědá tapeta

Škrábaný bronzovo-zlatý vzor na hnědé vliesové tapetě Luigi Colani Visions.
> více

Metalická šedá tapeta

Škrábaný stříbrný vzor na šedé vliesové tapetě Luigi Colani Vision
> více

Šedá tapeta 

Levnější varianta .-imitace narůžovělého betonu, vliesová tapeta - Rasch
> více

Malované obrazy

Povlečení

Polštářky

Pudrově růžový dekorační polštář ze sametové látky
> více

Bavlněný světle růžový povlak na polštář s výšivkou
> více

Damaškový povlak na polštář s květy
> více

Lampa na čelo postele

Led lampa s niklovým povrchem a stmívačem k přišroubování
> více

Led lampa s niklovým povrchem k přišroubování 
> více

Minimalistická bílá led lampa s klipem
> více

Inspirujte se styly bydlení

Harmonický interiér, který využívá životodárnou energii přírody k navození příjemné atmosféry v dnešní technické době.

MetalFusion

05.02.2020

Trendovový svět MetalFusion v sobě propojuje rysy kovu a kamene. Svým čistě metalickým vzhledem představuje inovaci i budoucnost a propůjčuje interiéru technický vzhled.

Monochromatické interiéry v módních uni barvách z kategorií Nude, Taupe a šedomodrá "tón v tónu" s dřevodekory nebo jinými přírodními materiály jsou minimalistické a harmonické současně.

Další články na blogu

Návrh obývacího pokoje s kuchyňským koutem v bytě, kde žije manželský pár v produktivním věku s 11ti letým synem a morčetem ;-). V pokoji vaří sledují televizi, hostí návštěvy a hrají společenské hry

Vizualizace a návrh interiéru vytvořený ve spolupráci s architektou Ing. arch. Katarínou Greco. Cílem varianty A bylo vytvořit z bytu 2+kk byt 3+kk s pracovnou nebo dětským pokojem. Větší místnost rozdělila architekta na 2.

Něco vašemu interiéru chybí? Něco opravdu zajímavého, co nemá každý? Mám pro vás tip na nábytek navržený a vyrobený tak, aby vypadal jako by jím protékala řeka tzv. "river table". Vůbec to ale nemusí být jídelní stůl nebo konferenční stolek, jak vyplývá z pojmenování. Řeka může protékat obkladem na zdi, objevit se na dveřích obývací stěny...