Ložnice v barvách podzimu

22.11.2020

Klientka bydlí v novostavbě a eje si útulnou ložnici. Momentálně je všechno bílé. Stěny, starší postel, záclona, lustr i vestavná skříň, kterou chce zachovat. Jen podlaha je imitací přírodního dubu. Bílý interiér působí čistě, ale poněkud sterilně. Do pokoje svítí balkónovými dveřmi a velkým oknem orientovaným na jih skoro celý den slunce. 

> Návrh ložnice
> Návrh ložnice

Návrh interiéru ložnice - varianta 1

Součaná ložnice

Odpočinek v barvách podzimu

Klientce by se v ložnici líbily tlumené podzimní barvy a přeje si postel s úložným prostorem (šuplíkem pod postelí). Nechce dělat stavební úpravy.

Místnost je poměrně malá, má pouze 11 m2. Víc nábytku, než postel s nočními stolky se tam nevejde. Atmosféru pokoji dodává luxusní tapeta na stěně za čelem postele, závěsy a nová postel, která se hodí k jednoduché bílé skříni, ale přitom nevypadá sterilně, ani mohutně, přestože jsou pod ní čtyři pohodlně přístupné bílé prostorné zásuvky.  "Levitující" postel Mandal z IKEI má zajímavé čelo z latěk z masivní břízy, do kterých jsou vsazeny poličky z bílého lamina místo nočních stolků

Bříza je dřevo s barvou světlého zlata a velmi jemnou kresbu. Hodí se k ní šedá, bronzově hnědá a pudrově růžová barva. Ideální kombinace barev pro vytvoření prosluněné podzimní atmosféry. Z toho vychází dvě základní barevná řešení. 

Bronzově hnědá

Nejvýraznějším barevným prvkem je luxusní vliesová tapeta z kolekce Luigi Colani Visions se škrábaným bronzovo-zlatým vzorem na stěně za postelí. Bílou záclonu doplnily závěsy v barvě břízového dřeva. Oživujícím detailem je pudrově růžová barva na obrazu, polštářcích a na povlečení. Intimní atmosféru navozuje led pásek na čele postele, na čtení posvítí minimalistické led lampičky.


Šedo stříbrná

V této vyriantě nahradila bronzově hnědou tapetu světlejší šedá tapeta od stejného designéra. Místo světlých se k ní hodí závěsy lávově šedé barvy.

Doporučené produkty


Postel Mandal, IKEA

> více informací

Tapety

Bronzově hnědá tapeta

Škrábaný bronzovo-zlatý vzor na hnědé vliesové tapetě Luigi Colani Visions.
> více

Metalická šedá tapeta

Škrábaný stříbrný vzor na šedé vliesové tapetě Luigi Colani Vision
> více

Šedá tapeta 

Levnější varianta .-imitace narůžovělého betonu, vliesová tapeta - Rasch
> více

Malované obrazy

Povlečení

Polštářky

Pudrově růžový dekorační polštář ze sametové látky
> více

Bavlněný světle růžový povlak na polštář s výšivkou
> více

Damaškový povlak na polštář s květy
> více

Lampa na čelo postele

Led lampa s niklovým povrchem a stmívačem k přišroubování
> více

Led lampa s niklovým povrchem k přišroubování 
> více

Minimalistická bílá led lampa s klipem
> více

Inspirujte se styly bydlení

MetalFusion

05.02.2020

Trendovový svět MetalFusion v sobě propojuje rysy kovu a kamene. Svým čistě metalickým vzhledem představuje inovaci i budoucnost a propůjčuje interiéru technický vzhled.

Monochromatické interiéry v módních uni barvách z kategorií Nude, Taupe a šedomodrá "tón v tónu" s dřevodekory nebo jinými přírodními materiály jsou minimalistické a harmonické současně.

PerfectImperfection vzniká kombinací jako by opotřebovaného materiálu nebo industriálního stylu s velmi klidnými vzory a rovnými liniemi.

Další články na blogu

Postýlky, ve kterých se bude spát jako na obláčku, jsem navrhla pro Emičku (4) s Jarouškem (2), kterým se brzy narodí sestřička. Do "nebíčka" vedou pohodlné schody a dolů se frčí po skluzavce.

Rekonstrukce bývalého kravínu se pomalu ale jistě blíží do finále. Poslední část brzy dostane nový moderní kabát. V části vznikne výrobní a skladovací hala. V čele budovy budou prosluněné kanceláře s velkými okny, na které už se těší majitelé i zaměstnanci JK Klima.

Koupelna a záchod v jednom? Se sladěnou sanitou na obrázku to vypadá perfektně, ale pokud doma nemáte ještě samostatné wc, je to noční můra! Cílem přestavby je rozdělit jednu místnost na samostatné wc a koupelnu, která se rozšíří do sousední průchozí šatny.