Pokojík pro Rachel

31.12.2020

Pár dnů po Štědrém večeru mi cinknul chat na webu. Psala mi jedenáctiletá Ráchel a žádala mě o radu. Má si vymyslet, jak zařídit pokojík u rodinných známých, kam jezdí na prázdniny a neví si s tím rady. V pokoji se teprve bude bourat okno, všechno se bude měnit a dávat nové, aby se jí tam líbilo.  Pečlivě vyplanila dotazník, tak jsem si zahrála na Ježíška a pokojík navrhla. 

Podívejte se, jak to dopadlo. 

Co si Ráchel přála

Ráchel si přála útulný, hezký dětský pokoj s čistou, relaxační a veselou atmosférou. Kromě spaní si v pokoji bude kreslit a dělat něco do školy.

Potřebuje postel s úložným prostorem na lůžkoviny, poličku na knížky, okna, psací stůl, menší skříň nebo skříňku na oblečení a něco malého na boty. 

Líbí se jí dřevo a levandule, nábytek z IKEI, na oknech záclony, světlá podlaha a hlavně levandulově fialové stěny :-), stejné jako má v pokojíku moje dcera Klárka. 

Návrh dětského pokoje

Místnost má 3x5 metrů. Vešlo se tam krásně všechno, co si Ráchel přála. K romantické záclonce, která ladí s barvou zdí, jsem přidala pár hravých motýlků na stěnu, malý noční stolek, zrcadlo, u kterého se může parádit a nástěnku nad psací stůl.

Když bude Ráchel potřebovat víc úložného prostoru, můžou se pověsit skříňky nad postel, nebo postel otočit a přidat k zadní stěně ještě jednu vysokou skříň.

Zeď za postelí doporučuji obložit bílým laminem, nebo něčím nešpinivým, aby si tam mohla naskládat polštáře a opřít se jako na sedačce. Na podlahu se hodí parkety, vinyl nebo klidně i PVC v barvě světlého dřeva, které může mít odstín trochu do šeda. 

Rozpočet

Nábytek z IKEI vyjde cca na 23 tis. Kč. Za matraci, povlečení záclonku a dekorace utratí dalších cca 7 tis. Kč. S podlahou a stavebními pracemi by se měli vejít do 80 tis. Kč. 

A takovou měla Ráchel radost

TIP - sladěné povlečeníI


Nákupní seznam IKEA ke stažení

Inspirujte se styly bydlení

 

Harmonický interiér, který využívá životodárnou energii přírody k navození příjemné atmosféry v dnešní technické době.

MetalFusion

05.02.2020

Trendovový svět MetalFusion v sobě propojuje rysy kovu a kamene. Svým čistě metalickým vzhledem představuje inovaci i budoucnost a propůjčuje interiéru technický vzhled.

Monochromatické interiéry v módních uni barvách z kategorií Nude, Taupe a šedomodrá "tón v tónu" s dřevodekory nebo jinými přírodními materiály jsou minimalistické a harmonické současně.

Další články na blogu

Bílá kuchyň

12.01.2022

Majitelka si přeje bílou lesklou kuchyň kombinovanou s dřevodekorem v přírodní barvě. Má ráda bílou a zelenou barvu.

Vybrat správnou barvu do pokoje je docela věda. Ve vzornících je spousta odstínů. Navíc barva, která se vám líbí na malém čtverečku, může ve velké ploše překvapit, protože vypadá úplně jinak, než jste si představovali. Každému se samozřejmě líbí něco jiného, ale přesto je dobré zohlednit určitá doporučení. Některé barvy se hodí víc do kuchyně či...

Návrh obývacího pokoje s kuchyňským koutem v bytě, kde žije manželský pár v produktivním věku s 11ti letým synem a morčetem ;-). V pokoji vaří sledují televizi, hostí návštěvy a hrají společenské hry