Pokojík pro Rachel

31.12.2020

Pár dnů po Štědrém večeru mi cinknul chat na webu. Psala mi jedenáctiletá Ráchel a žádala mě o radu. Má si vymyslet, jak zařídit pokojík u rodinných známých, kam jezdí na prázdniny a neví si s tím rady. V pokoji se teprve bude bourat okno, všechno se bude měnit a dávat nové, aby se jí tam líbilo.  Pečlivě vyplanila dotazník, tak jsem si zahrála na Ježíška a pokojík navrhla. 

Podívejte se, jak to dopadlo. 

Co si Ráchel přála

Ráchel si přála útulný, hezký dětský pokoj s čistou, relaxační a veselou atmosférou. Kromě spaní si v pokoji bude kreslit a dělat něco do školy.

Potřebuje postel s úložným prostorem na lůžkoviny, poličku na knížky, okna, psací stůl, menší skříň nebo skříňku na oblečení a něco malého na boty. 

Líbí se jí dřevo a levandule, nábytek z IKEI, na oknech záclony, světlá podlaha a hlavně levandulově fialové stěny :-), stejné jako má v pokojíku moje dcera Klárka. 

Návrh dětského pokoje

Místnost má 3x5 metrů. Vešlo se tam krásně všechno, co si Ráchel přála. K romantické záclonce, která ladí s barvou zdí, jsem přidala pár hravých motýlků na stěnu, malý noční stolek, zrcadlo, u kterého se může parádit a nástěnku nad psací stůl.

Když bude Ráchel potřebovat víc úložného prostoru, můžou se pověsit skříňky nad postel, nebo postel otočit a přidat k zadní stěně ještě jednu vysokou skříň.

Zeď za postelí doporučuji obložit bílým laminem, nebo něčím nešpinivým, aby si tam mohla naskládat polštáře a opřít se jako na sedačce. Na podlahu se hodí parkety, vinyl nebo klidně i PVC v barvě světlého dřeva, které může mít odstín trochu do šeda. 

Rozpočet

Nábytek z IKEI vyjde cca na 23 tis. Kč. Za matraci, povlečení záclonku a dekorace utratí dalších cca 7 tis. Kč. S podlahou a stavebními pracemi by se měli vejít do 80 tis. Kč. 

A takovou měla Ráchel radost

TIP - sladěné povlečeníI


Nákupní seznam IKEA ke stažení

Inspirujte se styly bydlení

 

MetalFusion

05.02.2020

Trendovový svět MetalFusion v sobě propojuje rysy kovu a kamene. Svým čistě metalickým vzhledem představuje inovaci i budoucnost a propůjčuje interiéru technický vzhled.

Monochromatické interiéry v módních uni barvách z kategorií Nude, Taupe a šedomodrá "tón v tónu" s dřevodekory nebo jinými přírodními materiály jsou minimalistické a harmonické současně.

PerfectImperfection vzniká kombinací jako by opotřebovaného materiálu nebo industriálního stylu s velmi klidnými vzory a rovnými liniemi.

Další články na blogu

Koupelna v bytě je téměř hotová. Přestože neodpovídá představám majitele, dohodli jsme se v první fázi na dovybavení nábytkem a doplňky.

Pokoj pro syna

11.09.2023

Návrh nadčasového pokoje pro syna, 8 let, nyní pro malého kluka, časem pro teenagera.