Proměna koupelny za 4 dny bez bourání

28.03.2020

Proč ne? Jednu takovou "pánskou koupelnu" jsem viděla a vůbec nevypadala špatně. Navíc proměnu zvládl Jirka, šikovný "domácí kutil", za prodloužený víkend. Nebál se netradičního řešení, šel na to chytře a hlavně bez bourání. Nenarušil elektro ani vodoinstalaci, nemusel měnit prahy ani zárubně. Rekonstrukce se zrychlila, výrazně zjednodušila a hlavně zlevnila.

> Obklad vinylovou podlahou
> Obklad vinylovou podlahou

Nová koupelna bez bourání

Pokud nechcete sundávat staré kachličky, máte dvě možnosti. Přetřít je speciální barvou na obklad a dlažbu nebo nalepit nový tenký obklad na ten původní. Barva je nejlevnější a aplikace válečkem jednoduchá. Nevýhodou jsou jen jednolité barvy ze vzorníku RAL. Jirka chtěl tmavou chlapskou koupelnu s imitací betonu. 

Vinylová podlaha místo klasického obkladu

Jirka není profesionální obkladač a z řezání ultratenké a ultradrahé dlažby měl trochu strach. Rozhodl se proto obložit koupelnu vinylovými dílci, které se mohou nalepit v podstatě na jakýkoliv rovný a dostatečně odmaštěný obklad. 

Řezání vinylu je mnohem snadnější, než klasických dlaždiček. Středně velkou koupelnu zvládne každý lehce pokročilý domácí kuti zhruba za 2-3 dny podle nutnosti vyřezávání dílců a samozřejmě také podle pracovního nasazení. 

Vana v koupelně před
Vana v koupelně před
Vana v koupelně po
Vana v koupelně po

Jediné, co Jirka boural, byla stará vana

Nepropustí ani kapku vody

Od obložení koupelny vinylovou podlahou lidi zrazují hlavně předsudky. Staré vinylové podlahy výrobci do koupelny nedoporučovali dávat ani jako podlahovou krytinu, natož jako obkladačky do sprchy nebo k vaně.

Vybrané zámkové vinylové podlahy nepropustí ani kapku vody. Zámky jsou vodotěsné a v případě správné instalace voda nemá šanci proniknout, ani když podlahu bez ustání poléváte. Pozor, jedná se o vinyl distribuovaný v dílcích, nikoliv "stočený". Pravá vinylová podlaha se nedá stočit do role, protože je pevná. 

Snadná údržba 

Vinylové dílce se perfektně udržují a na rozdíl od dlaždiček na nich nejsou vidět stopy zaschlé vody, prach, nitě z oblečení, smítka listí atd.  

Výborně tlumí zvuk

Jestliže máte pěvecké nadání, které raději ventilujete v soukromí vaší koupelny, nebo máte malé děti, které by mohly být rušeny vaším nočním sprchování, jistě oceníte také schopnost vinylových podlah tlumit zvuk a to až do 22 dB.
Tuto vlastnost ocení také majitelé bytů v bytových domech a to nejen v koupelně.

Vinylové podlahy ve vašem bytě nebo domě

Vinylové podlahy existují v různých designech a dá se s nimi obložit prakticky jakákoliv místnost ve vašem bytě nebo domě, kromě zdí, na které působí povětrnostní vlivy, například na verandě, balkonu nebo terase. Při zařizování svého domova můžete popustit fantazii z uzdy a vytvářet zajímavé kombinace.

Nejoblíbenější jsou přírodní dekory vinylových dílců, které věrně imitují dřevo (buk, dub, bříza, smrk). K dostání jsou ovšem také dekory ve vzhledu kamene a větších dlaždic.

S čím lze vinylový obklad kombinovat?

K vinylovým podlahám se hodí prakticky jakékoliv doplňky ze dřeva, ratanu, kamene nebo kovu. Velmi pěkné jsou také kontrasty barev, kdy například bílou vanu a umyvadlo zkombinujete s černým obložením a dáte tak vyniknout čistotě sanitární keramiky. Fantazii se skutečně meze nekladou, ovšem pamatujte na to, že méně je někdy více!

Inspirujte se styly bydlení

 

MetalFusion

05.02.2020

Trendovový svět MetalFusion v sobě propojuje rysy kovu a kamene. Svým čistě metalickým vzhledem představuje inovaci i budoucnost a propůjčuje interiéru technický vzhled.

Monochromatické interiéry v módních uni barvách z kategorií Nude, Taupe a šedomodrá "tón v tónu" s dřevodekory nebo jinými přírodními materiály jsou minimalistické a harmonické současně.

PerfectImperfection vzniká kombinací jako by opotřebovaného materiálu nebo industriálního stylu s velmi klidnými vzory a rovnými liniemi.

Další články na blogu

 

Styl - líbí se mi mírně industriální styl, který není zbytečně drsný (tedy ne pohledový beton), skandinávský… jednoduché linie a barvy. Žádné krajky, kytičky, kudrdliny, rustikálně tvarovaná dvířka adod.

Nevíte, co koupit k Vánocům? Nebo si lámete hlavu s výběrem dárku k narozeninám, výročí či novomanželům? Co jiného bych vám jako designérka mohla poradit, než něco pěkného do interiéru.

Návrh interiéru bytu 5 + kk pro rodinu s dětmi (dcera 20 měsíců, syn na cestě).